Życiorys: Takeshi Mishimito (autor: daimonuss)

Wygląd:

Takeshi jest dobrze zbudowanym japończykiem wzrostu 169cm. Ma krótkie, trochę kręcone czarne włosy, lekko wysunięte koci policzkowe, co trochę przywodzi na myśl kota, mały nos i niebieskie oczy, po prostu przeciętniak nie rzucający się nikomu w oczy. Na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym szczególnym, wygląda na miłego faceta. Nosi garnitury najlepszych projektantów, na nosie ma często okulary wyglądające na przeciwsłoneczne (okulary mają wbudowanych kilka ciekawych opcji) i zawsze ma ze sobą swój miecz.

Zachowanie:

Zawsze chodzi z uniesioną głową, wydaje się być dumnym człowiekiem, w końcu gra rolę hatamoto - samuraja, którego życiem jest honor i wypełnianie swej misji. Honor go nic nie obchodzi, tak jak inne wartości. Jedyne co się liczy to bezwzględne posłuszeństwo wobec zwierzchników. Wszyscy jego przyjaciele, żona, dziecko, nic się nie liczy wobec wierności wobec klanu, na rozkaz przywódców jest w stanie zrobić wszystko. Samodoskonalenie się i możliwość wypełniania poleconych mu zadań jest najważniejsza. Oczywiście na swój sposób kocha żonę, zaś wobec syna ma już pewne plany, tak jak każe tradycja zostanie adeptem ninjitsu. Zawsze nosi ze sobą swój miecz, na ramieniu noszonego stroju ma wyszyty symbol przynależności do hatamoto, jest to zamierzony zabieg, którego celem jest wprowadzenie w błąd ewentualnych przeciwników, poza tym ludzie honoru raczej zaufają wiernemu samurajowi.

Życie:

Takeshi urodził się 25 marca 2000 roku w Japonii, w prowincji Satsuma niedaleko Nagoi. Jego przodkowie należeli od wieków do klanu ninja Minderan. Do klanu należał jego dziadek, ojciec i kiedy Takeshi osiągnął wiek 4 lat, został, zgodnie z tradycją, adeptem ninjitsu. Ninja byli od zawsze mistrzami sztuki kamuflażu, każdy adept miał swoje własne imię (Takeshi został nazwany Nagoshi San), znane tylko przywódcom klanu, wielu miało także po kilka żon w różnych miejscach, w celu ukrycia swej tożsamości. Jego ojciec miał dwie żony : matkę Takeshi’ego i drugą, której nigdy nie dane mu było poznać. Matka Takeshi’ego wiedziała tylko, że jej mąż jest nauczycielem kendo w Nagoi, a więc często musiał wyjeżdżać do miasta aby uczyć, w rzeczywistości wykonywał tajne zlecenia klanu: zabójstwa, szpiegostwo, sabotaż, obserwacja; wyjazdy na mistrzostwa kraju służyły do odwiedzania i prowadzenia życia z drugą żoną i dziećmi, niedaleko Osaki.

Takeshi za najmłodszych lat został oddany na służbę klanowi, pretekstem dla żony była nauka kendo u wielu mistrzów. Przez wiele lat ciężko ćwiczył, uczono go czytania, taktyki, aktorstwa, języka, pomysłowości i sprytu i wreszcie znajomości broni i jej umiejętnego wykorzystania, uczono go także szybkich metod zabijania gołymi rękoma, strzelania z łuku i broni palnej, ale przede wszystkim przystosowywano go do nowej roli w życiu, do roli idealnego szpiega i zabójcy. Wszystko to po to, aby 4 stycznia 2018 roku w wieku 18 lat zostać wysłanym do Stanów i tam służyć zwierzchnikom. W Chicago jego bezpośrednim przełożonym został Pan Chang, ważna osobistość w międzynarodowej korporacji Arasaka. Następnym etapem szkolenia, które u ninja trwa całe życie, stało się Chicago, Takeshi został agentem korporacji. Na zlecenie zwierzchników ożenił się z amerykanką, znaną dziennikarką dla kanału #1, Michaelle Bekfich. 3 lutego 2019 roku urodziło się ich pierwsze dziecko, które nazwali Mark. Oficjalnie Takeshi zaczął uczyć w nowootwartej szkole kendo, został tam jednym z nauczycieli, była to doskonała przykrywka dla jego działań. Także oficjalnie zaczął pracować w Arasace, jako ochroniarz jednego z dyrektorów działu oprogramowania – Sin Chin Wong’a, został jego hatamoto – czyli przyboczną strażą, która poświęci życie w obronie swego pana. Wszystko to zostało zaplanowane przez Chang’a w celu kamuflażu dla działań Takeshi’ego, cała ta sprawa z ochroną to była wielka bujda, oczywiście Wong cały czas myślał, że jego straż hatamoto odda za niego życie. Wszystko to pozwoliło Takeshi’emu na wielką swobodę. Żona, dziecko i ochrona ważnej osobistości, to wszystko stało się idealną przykrywką, dało możliwość nieskrępowanego działania dla młodego ninja, od strony prawnej i moralnej Takeshi był doskonałym obywatelem.

Dla Chang’a wykonał kilka mało znaczących zleceń czekając na to jedno, które pozwoliłoby mu się wybić. Okazja nadarzyła się kiedy skończył 20 lat.